Sansa Buzoiana > Arhiva > Nr. 5938 > Sport Nr. 5938 de marti, 10 septembrie 2019

0338 / 401.999

Nimic de făcut!

Prima înfrîngere a sezonului

Metalul Buzău - CS Tunari 0-1 (0-0)

Metalul a suferit sîmbătă seară, pe terenul sintetic, prima înfrîngere a sezonului. Fotbaliștii buzoieni au cedat cu 0-1 în fața lui CS Tunari, gol marcat de Mihai Adăscăliței în minutul 64, la singura faza mai periculoasă a ilfovenilor.

Marile ocazii au fost în repriza a doua și au aparținut Metalului, dar Ispir (68 - lovitură liberă), Alin Iacob (76 - șut din întoarcere, puțin peste), Rareș Oprea (81 - șut-centrare, scos de sub transversală) și Patrick Benga (82 - [...]

Coșmar cu repetiție: HC Buzău - CSM Focșani 23-28 Coșmar cu repetiție: HC Buzău - CSM Focșani 23-28

CSM Focșani rămâne un adversar inaccesibil pentru  HC Buzău. Echipa buzoiană a pierdut joia trecută, la Sala Sporturilor, a patra confruntare la rînd cu formația vrînceană. După o prima repriză bună, încheiată la egalitate, 12-12, în care a revenit fiind condusă și apoi a trecut în avantaj, HC Buzău a cedat complet în partea secundă, cînd meciul a curs într-o singură direcție, astfel că la finalul celor 60 de minute tabela a indicat un avantaj destul de clar al oaspeților, 28 [...]