Opt concurenți, șapte medaliați

Faptul că sportivii de la clubul buzoian "Sakura" știu să lupte și încă foarte bine este cunoscut de ceva vreme, dar ultima performanță a acestora l-a surprins chiar și pe antrenorul Florin Burhală, cu care aceștia se pregătesc.

articol de: Laurențiu Marinov
Opt concurenți,  șapte medaliați

Participarea la finala Campionatului Național de kempo (full-contact), desfășurată la sfîrșitul săptămînii trecute, a adus medalii pentru șapte din cei opt concurenți buzoieni. Aceștia au trecut în palmaresul clubului 4 medalii de aur, 2 de argint și una de bronz. Cadetul Ciprian Mureșan, singurul care a ratat podiumul, s-a prezentat la rîndul său destul de bine în concurs și s-a clasat pe locul IV la categoria 45 kg. Competiția a fost organizată la București de către Federația Română de Arte Marțiale, și s-a bucurat de participarea a peste 300 de sportivi reprezentînd 23 de cluburi din țară. De la Buzău au concurat cei opt cadeți și juniori de la CS "Sakura", care au obținut următoarele rezultate: