Sansa Buzoiana > Arhiva > Nr. 2436 > Sport Nr. 2436 de joi, 20 iulie 2006

0338 / 401.999

La atletism juniorii au urcat pe podium La atletism juniorii au urcat pe podium

Atleții buzoieni
s-au descurcat onorabil la finala Campionatului Național pentru juniori II desfășurată sîmbătă și duminică la București pe stadionul de atletism "Iolanda Balaș". Singura medalie de aur a fost obținută de Alexandru Mițan, sportiv dublu legitimat la CSM și LPS Buzău, în proba de 400 de metri garduri. În proba de 110 metri
garduri, atletul antrenat de prof. Gabriel Nicolau s-a clasat pe locul IV. O comportare bună a avut și Emil Niță, medaliat cu argint la [...]

Negrea Și Duță, campioane naționale Negrea Și Duță, campioane naționale

Camelia Negrea și Stela Duță au trecut cu brio ultimul examen înaintea Campionatului European de box feminin ce se va desfășura în perioada 10-17 septembrie în Polonia. Cele două pugiliste de la CSM Buzău, componente ale lotului național, s-au impus la cea de-a 6-a ediție a Campionatului Național feminin pentru junioare și senioare care a avut loc săptămîna trecută la Cîmpulung Muscel.
Clubul Sportiv Municipal Buzău a fost prezent la Campionatul Național cu un lot format din șase sportiv [...]