Sansa Buzoiana > Arhiva > Nr. 2376 > Sport Nr. 2376 de joi, 11 mai 2006

0338 / 401.999

Pugilista Steluța Duță, învingătoare la Istanbul

Boxul buzoian are valoare

Pugilista Stela Duță, de la CSM Buzău, a confirmat încă odată că este o sportivă valoroasă. Ea a cîștigat la sfîrșitul săptămînii trecute Turneul Internațional de Box pentru seniori de la Istanbul. Cu patru victorii din tot atîtea meciuri, din care trei cîștigate înainte de limită, buzoianca s-a impus la categoria 46 de kilograme. Alături de Stela Duță, la acest turneu au mai concurat Bogdan Dinu și colega sa de club, Camelia Negrea. Bogdan Dinu s-a clasat pe locul 5 la categoria + 91 kg, dup [...]

Aur, argint și bronz la Aur, argint și bronz la "naționalele" de tenis de masă

În perioada 7-9 mai s-a desfășurat la Slatina finala Campionatului Național Individual de tenis de masă pentru juniori I. Buzăul a fost prezent la această competiție cu 25 de sportivi legitimați la CSM LPS RER, care au cîștigat 3 medalii, toate în meciurile de dublu.
Radu Voinea, care l-a avut coechipier pe Alexandru Cazacu de la CTT București, a cîștigat împreună cu acesta toate cele 5 partide disputate, adjudecîndu-și medalia de aur. În partida de dublu mixt, perechea formată din buzoi [...]