Sansa Buzoiana > Arhiva > Nr. 2622 > Sport Nr. 2622 de vineri, 2 martie 2007

0338 / 401.999

Victorie la limită a Astralului în amicalul cu Oțelul Galați

Astral Buzău - Oțelul Galați 27 - 26 (18 - 12)

Partida a avut două reprize diametral opuse și a constituit un bun prilej de verificare a potențialului întregii echipe înaintea dificilelor dispute din campionat. În prima parte, cînd antrenorul Romeo Ilie a folosit titularele, poștărițele au dominat jocul intrînd la pauză cu un avantaj de 6 goluri, scor 18-12. Din nefericire, în prima repriză a avut loc și un accident, jucătoarea Anca Lipan spărgîndu-și arcada și fiind transportată la spital, pentru îngrijiri medicale. În a doua repriză, cînd pe teren au intrat și rezervele, scorul a fost unul strîns, buzoiencele impunîndu-se în final cu scorul de 27-26. Următoarea partidă de verificare a Astralului va avea loc sîmbăta aceasta, de la ora 11.30, la Brăila, în compania formației locale Dunărea.