Sansa Buzoiana > Arhiva > Nr. 5913 > Sport Nr. 5913 de miercuri, 24 iulie 2019  
 

Supliment saptamanal de fotbal, numarul 34





Vremea in


Cotidian 8 pagini,
se distribuie GRATUIT
numai împreuna cu
Sansa Buzoiana.
Suna NON-STOP la
0338 / 401.999


www.tipogruppress.ro




Sport

Miercurea viitoare, de la ora 17.30


Avântul Zărnești și CSM Rm. Sărat, în turul I al Cupei României

Ambele echipe buzoiene sînt gazdă în meciurile cu Mausoleul Mărășești și, respectiv, CS Făurei

articol de: Mihai BALTAG
Avântul Zărnești și CSM Rm. Sărat, în turul I al Cupei României
 

Federația Română de Fotbal a stabilit partidele din primul tur al Cupei României, faza națională. În competiție intră și două echipe buzoiene, cîștigătoarea trofeului pe plan județean, Avîntul Zărnești, care o va întîlni pe Mausoleul Mărășești și CSM Rm. Sărat, care va da piept cu CS Făurei. Partidele se vor disputa miercuri, 31 iulie, de la ora 17,30, într-o singură manșă, iar ambele formații buzoiene vor fi gazdă. În caz de egalitate după 90 de minute, se vor disputa prelungiri și, dacă egalitatea va persista, se va trece la executarea loviturilor de departajare.

Vor evolua în această fază a competiției cele 42 de echipe câștigătoare ale fazelor județene ale Cupei și 34 de echipe care au jucat în precedenta ediție a Ligii 3. 

Iată programul complet din turul 1:

AFC Viitorul Albești (BT) - ASMS ACS Sănătatea Darabani (BT)
CSO Viitorul Liteni (SV) - ACS Șomuz Fălticeni (SV)
AS Unirea Mircești (IS) - CSM Pașcani (IS)
AS Bradu Borca (NT) - ACSM Ceahlăul Piatra Neamț (NT)

CSM FC Vaslui (VS) - AS Viitorul Curița (BC)
AS Avântul Zărnești (BZ) - ACS Mausoleul Mărășești (VN)
CS Gheorgheni (HR) - AFC Odorheiu  Secuiesc (HR)
ACS FC Păpăuți (CV) - ACS KSE Târgu  Secuiesc (CV)

 CS Viitorul Ianca (BR) - ACS Sportul  Chiscani (BR)
ACS Universitatea Dunărea de Jos Galați (GL) - CS Sporting Liești (GL)
CSM Râmnicu Sărat (BZ) - CS Făurei (BR)
ACS Pescărușul Sarichioi Junior (TL) - CS Medgidia (CT)

CS Victoria Cumpăna (CT) - CSA Axiopolis Sport Cernavodă (CT)
Bărăganul Ciulnița (IL) - AS FC Agricola Borcea (CL)
ACS Mostiștea Ulmu (CL) - ACSM Oltenița (CL)
CSA Steaua București (B) - CS Mihai Bravu (GR)

AS Vulturii Pasărea (IF) - ACS Viitorul Domnești (IF)
CS Blejoi (PH) - CSM Flacăra Moreni (DB)
AS FC Precizia Săcele (BV) - AFC Hărman (BV)
ACS Ajax Botoroaga (TR) - CS Sporting Roșiori 2008 (TR)

AS Recolta Gura Șuții (DB) - CS Real Bradu (AG)
CS Minerul Costești (VL) - ACS Unirea  Bascov (AG)
CSM Slatina (OT) - ACS Vedița Colonești M.S. (OT)
CS Cârcea (DJ) - CS Strehaia (MH)

AS Unirea Crușeț (GJ) - CS Inter Petrila (HD)
LPS Cetate Deva (HD) - CS Hunedoara (HD)
AFC Voința Lupac (CS) - CSM Lugoj (TM)
CS Millenium Giarmata (TM) - CSC Ghiroda și Giarmata Vii (TM)

CS Avântul Periam (TM) - ACS Progresul Pecica (AR)
CS Măgura Cisnădie (SB) - ACS FC Avrig (SB)
Voința Stremț (AB) - AFC Unirea 1924 (AB)
CS Ocna Mureș (AB) - ACS Industria Galda (AB)

CSC Sânmartin (BH) - AFC Unirea Tășnad (SM)
SC Olimpia MCMXXI Satu Mare (SM) - SCM Zalău (SJ)
CS Florești (CJ) - CS Iernut (MS)
CS Unirea Ungheni 2018 (MS) - ACS MSE Târgu Mureș (MS)

ACS Dumitra (BN) - ACS Unu Fotbal Club Gloria (BN)
Progresul Șomcuța Mare (MM) - FC Unirea Dej (CJ).

 

COMENTARII

Pentru acest articol nu s-a adaugat nici un comentariu inca.
Adauga un comentariu la acest articol

Ultimele articole adaugate in aceasta categorie:
Să începeți bine!
Simona Stancu arbitrează duminică Supercupa României, SCM Rm. Vâlcea - CSM București!

Click aici pentru toate articolele din categoria Sport

 
Presedinte:
Ion CRISTOIU
Director general:
Vlad PUFU