Sansa Buzoiana > Arhiva > Nr. 5478 > Sport Nr. 5478 de marti, 27 iunie 2017  
 

Supliment saptamanal de fotbal, numarul 33





Vremea in


Cotidian 8 pagini,
se distribuie GRATUIT
numai împreuna cu
Sansa Buzoiana.
Suna NON-STOP la
0338 / 401.999


www.tipogruppress.ro




Sport

În perioada 30 iunie - 3 iulie, pe terenul de la Costești,


Buzăul, gazda Naționalelor de rachetomodele

CSM, cu 6 sportivi, Chimia, Voința și Palatul Copiilor sînt cluburile buzoiene participante

articol de: Mihai BALTAG
Buzăul, gazda Naționalelor de rachetomodele
 

Aproximativ 50 de sportivi de la 10 cluburi din țară vor participa, începînd de vineri, pe aerodromul amenajat la Costești, la Campionatele Naționale de rachetomodele. Buzoienii, practic lideri ai acestui sport la nivel național, vor fi reprezentați de sportivi de la CSM, Chimia, Voința și Palatul Copiilor.      

Clubul Sportiv Municipal va prezenta o echipă formată din 6 sportivi, 3 seniori - Florica Șercăianu, Lucian Șercăianu, Alexandru Nica și 3 juniori - Cătălin Chelmuș, Beatrice Liliana Elena David și Cristian David. 

"Cu acest prilej, CSM Buzău îi va arunca în luptă pe frații David, speranțe certe, în ciuda vîrstei lor fragede, 10-12 ani, care, împreună cu "veteranul" Cătălin Chelmuș, cel mai bun sportiv junior al rachetomodelismului național, vor încerca să cucerească cît mai multe medalii", a declarat Lucian Șercăianu, antrenor și sportiv la CSM Buzău și, totodată, cel mai valoros rachetomodelist român al momentului. Competiția, organizată de Federația Română de Modelism și Asociația Județeană de Modelism, este și un test util pentru sportivii lotului național de rachetomodele care în luna august vor participa la Campionatele Europene din Polonia. 

Programul competiției 

Vineri, 30 iunie:
-17.00-20.00: prezentarea, înscrierea participanților, testarea motoarelor, ședința tehnică - CSM Buzău 

Sîmbătă, 1 iulie:
-07.30-08.00: deplasarea sportivilor la locul de concurs
-08.00-12.00: verificarea tehnică și înscrierea modelelor la clasele S3A/juniori; S9A/seniori
-09.00-10.30: startul I la probele S3A/juniori și S9A/seniori
-10.30-11.30: startul II la probele S3A/juniori și S9A/seniori
-11.30-12.30: startul III la probele S3A/juniori și S9A/seniori
-12.30-14.30: pauză de masă, timp de refacere și odihnă
-14.30-19.00: verificarea tehnică și înscrierea modelelor la clasele S4A/seniori; S6A/juniori
-15.30-17.00: startul I la probele S4A/seniori și S6A/juniori
-17.00-18.00: startul II la probele S4A/seniori și S6A/juniori
-18.00-19.00: startul III la probele S4A/seniori și S6A/juniori
-19.00-20.00: Timp de rezervă pentru baraje, festivitatea de premiere 

Duminică, 2 iulie:
-07.30-08.00: deplasarea sportivilor la locul de concurs
-08.00-12.30: verificarea tehnică și înscrierea m­ode­-lelor la clasele S1B/seniori; S8D/juniori
-09.00-10.30: startul I la probele S1B/seniori și S8D/seniori
-10.30-11.30: startul II la probele S1B/seniori și S8D/seniori
-11.30-12.30: startul III la probele S1B/seniori și S8D/seniori
-12.30-14.30: pauză de masă, timp de refacere și odihnă
-14.30-19.00: verificarea tehnică și înscrierea modelelor la clasele S1A/juniori; S8E/P/seniori
-15.30-17.00: startul I la probele S1A/juniori; S8E/P/seniori
-17.00-18.00: startul II la probele S1A/juniori; S8E/P/seniori
-18.00-19.00: startul III la probele S1A/juniori; S8E/P/seniori
-19.00-20.00: Timp de rezervă pentru baraje, festivitatea de premiere 

Luni, 3 iulie:
-07.30-08.00: deplasarea sportivilor la locul de concurs
-08.00-12.30: verificarea tehnică și înscrierea modelelor la clasele S9A/juniori; S3A/seniori
-09.00-10.30: startul I la probele S9A/juniori; S3A/seniori
-10.30-11.30: startul II la probele S9A/juniori; S3A/seniori
-11.30-12.30: startul III la probele S9A/juniori; S3A/seniori
-12.30-14.30: pauză de masă, timp de refacere și odihnă
-14.30-19.00: verificarea tehnică și înscrierea modelelor la clasele S6A/seniori; S4A/juniori
-15.30-17.00: startul I la probele S6A/seniori; S4A/juniori
-17.00-18.00: startul II la probele S6A/seniori; S4A/juniori
-18.00-19.00: startul III la probele S6A/seniori; S4A/juniori
-19.00-20.00: Timp de rezervă pentru baraje, festivitatea de premiere, închiderea competiției.

 

COMENTARII

Pentru acest articol nu s-a adaugat nici un comentariu inca.
Adauga un comentariu la acest articol

Ultimele articole adaugate in aceasta categorie:
A fost stabilit programul 16-imilor și jocurile alese pentru a fi televizate

Click aici pentru toate articolele din categoria Sport

 
Presedinte:
Ion CRISTOIU
Director general:
Vlad PUFU