0338 / 401.999

Se joacă fotbal adevărat și în Superliga juniorilor

Thriller între Gloria și Puiești!

Vlad Ciurea – 4 goluri, Cosmin Andrieș – intervențiile meciului

Meci nebun între Gloria și FC Puiești sîmbătă, în Superliga juniorilor! Trupa din Crîng nu și-a pierdut pofta ofensivă, arătată atît în campionatul județean al juniorilor C, cît și în Superligă, dar a avut serios de tras pentru cele 3 puncte puse la bătaie în meciul cu FC Puiești. Oaspeții au condus în două rînduri, însă de fiecare dată Vlad Ciurea a reușit să egaleze. Mai mult, vîrful Gloriei și-a adus pentru prima dată echipa în avantaj cu 20 de minute înainte de final, 3-2, însă peste alte 6 minute a fost rîndul Puieștiului să egaleze, 3-3. Din nou nu a fost de acord cu scorul Ciurea, care a mai înscris o dată, a patra oară în acest meci: 4-3! Dar jocul nu se terminase. Nici oaspeții nu s-au împăcat cu ideea înfrîngerii și au forțat egalarea, însă s-au lovit de un Cosmin Andrieș în zi mare. Portarul și căpitanul Gloriei a avut în două rînduri (78, 79) două intervenții extraordinare, securizînd victoria puștilor lui Costică Stan, care își mențin și după această etapă cel de-al treilea loc pe podium. Pentru Gloria urmează un meci la Berca, cu Petrolul, în care pornește cu prima șansă.

Gloria: Andrieș – Făsui, Gribincea, Dănițoiu, Dragomir, Șileanu, Vl. Ciurea, Fl. Radu, Bulete, Grigore, Naum.
Au mai intrat: Ene, Ciocan, Tatu, Pătrașcu, Stroe.
Antrenor: Costică Stan