Sansa Buzoiana > Arhiva > Nr. 4659 > Sport Nr. 4659 de marti, 11 martie 2014

0338 / 401.999

Atenție la Dunărea Galați!

Gloria va avea parte de o misiune deloc ușoară în meciul de mîine, din Crîng. Chiar dacă ocupă ultimul loc în clasament, adversara, Dunărea Galați, se află în creștere de formă odată cu reluarea campionatului. Schimbările din pauza de iarnă, mai ales la nivelul băncii tehnice, odată cu venirea lui Costel Enache, și-au arătat efectele. După victoria cu 2-1 obținută în fața Unirii Slobozia, gălățenii au terminat neînvinși în fața unei alte echipe din sextetul fruntaș. Dunărea a încheiat la egalitate, 2-2, partida de pe teren propriu cu ACS Berceni. Gazdele au deschis scorul în urma unui autogol al ilfovenilor, însă Berceniul a întors rezultatul pînă la pauză. Neagu a egalat pentru Dunărea, cu un sfert de oră înainte de final. În meciul de sîmbătă, Costel Enache a jucat cu Miron - Radu, Panait (67 Vraciu), Ursu, Sorin Cucu, Sfrijan (55 Matei), Asanache (46 Ion), Stelian Cucu, Cenk, Neagu, Bîtfoi. Partida Gloria – Dunărea se dispută mîine în Crîng, de la ora 15.00, live pe Focus TV și live text pe sansanews.ro.