Sansa Buzoiana > Arhiva > Nr. 4613 > Sport Nr. 4613 de marti, 24 decembrie 2013  
 

Supliment saptamanal de fotbal, numarul 19





Vremea in


Cotidian 8 pagini,
se distribuie GRATUIT
numai împreuna cu
Sansa Buzoiana.
Suna NON-STOP la
0338 / 401.999


www.tipogruppress.ro




Sport

Memorialul "Alexandru Cristian", pe 28 și 29 decembrie la Sala Sporturilor


8 echipe la ediția a 5-a

articol de: Mihai BALTAG
Memorialul "Alexandru Cristian", competiție organizată în memoria fostului mare portar al Gloriei, își va consuma în acest an ediția a 5-a. Turneul este organizat pe 28 și 29 decembrie la Sala Sporturilor și va reuni la start 8 echipe, 6 din Buzău și 2 din București, cu copii născuți 2003 și 2004: LPS 1, CSM 1 Rm. Sărat, Șoimii, Viitorul 2010, CSM 2 Rm. Sărat, LPS Galactic, AFC Comprim "Roșu" București și AFC Comprim "Albastru" București. Cele 8 echipe vor fi împărțite în două grupe de 4, primele două urmînd să meargă în semifinale, care se vor disputa în sistem "cruce". La final, organizatorii vor acorda premiul cel mare, pentru cel mai bun portar, dar răsplătiți individual vor mai fi și cel mai tehnic jucător și golgeterul turneului. Competiția este organizată de familia regretatului fost portar al Gloriei, finul Gheorghe Guiu, cu sprijinul Direcției Județene pentru Sport și Tineret, Asociației Județene de Fotbal, Gloriei Buzău și al Revicom Oil. Precedentele 4 ediții au fost cîștigate de Galactic Buzău, LPS Buzău, de două ori, și CSM Focșani. 

Sîmbătă, 28 decembrie:

12.00-12.35: Viitorul 2010 – CSM 1 Rm. Sărat
12.40-13.15: Comprest "Albastru" – LPS Galactic
13.20-13.55: LPS Buzău – Șoimii Buzău
14.00-14.35: CSM 2 Rm. Sărat – Comprest "Roșu"
14.40-15.15: CSM 1 Rm. Sărat – LPS Galactic
15.20-15.55: Comprest "Albastru" – Viitorul 2010
16.00-16.35: LPS Buzău – CSM 2 Rm. Sărat
16.40-17.15: Comprest "Roșu" – Șoimii Buzău

Duminică, 29 decembrie:

08.00-08.35: Viitorul 2010 – LPS Galactic
08.40-09.15: Comprest "Roșu" – LPS Buzău
09.20-09.55: CSM 1 Rm. Sărat – Comprest "Albastru"
10.00-10.35: Șoimii Buzău – CSM 2 Rm. Sărat
10.40-11.15: Semifinala 1: Loc 1 Grupa 1 – Loc 2 Grupa 2
11.20-11.55: Semifinala 2: Loc 2 Grupa 1 – Loc 1 Grupa 1
12.00-12.35: Finala mică
12.40-13.15: Finala mare
13.30-14.00: Festivitatea de premiere

 

COMENTARII

Pentru acest articol nu s-a adaugat nici un comentariu inca.
Adauga un comentariu la acest articol

Ultimele articole adaugate in aceasta categorie:
Două meciuri, două victorii!

Click aici pentru toate articolele din categoria Sport

 
Presedinte:
Ion CRISTOIU
Director general:
Vlad PUFU