Sansa Buzoiana > Arhiva > Nr. 4587 > Sport Nr. 4587 de luni, 18 noiembrie 2013

0338 / 401.999

Ion Răuță: "Incredibil, de neacceptat!"

Ion Răuță nu și-a putut explica, printre altele, cum de un singur jucător (n.r. - Marcu) a făcut ce a vrut cu apărarea echipei sale, la fazele fixe. Răuță nu crede că a fost "lucrat" de jucători și nici nu va recurge la sancțiuni extreme pînă în pauza de iarnă. "Era o partidă foarte importantă pentru noi. Am început bine, am avut 1-0, irosind două ocazii mari, dintre care una singur cu portarul. Am ratat apoi un 11 m. Să primim gol din patru faze fixe pentru mine e ceva de neaceptat, incredibil. Un singur jucător a făcut ce a vrut cu apărarea noastră la fazele fixe. E foarte greu să scoți un rezultat pozitiv în aceste condiții", a spus Răuță. Întrebat dacă crede că unii jucători n-au vrut să joace, tehnicianul Farului a replicat: "N-am adus niciodată asemenea acuzații și nici nu voi aduce vreodată. Cînd faci asemenea afirmații, trebuie să ai dovezi. Doamne ferește, nu vreau să acuz pe nimeni. Mai avem patru jocuri pînă în pauza de iarnă și nu dispunem de un lot așa de numeros încît să ne permitem să dăm pe cineva afară după acest joc", a încheiat Răuță.