Sansa Buzoiana > Arhiva > Nr. 4580 > Sport Nr. 4580 de joi, 7 noiembrie 2013

0338 / 401.999

Ieri, în etapa a 5-a a campionatului Juniorilor C,

Gloria 1 + Gloria 2 = 17 goluri!

Gloria 1, titulatura sub care evoluează în campionatul Juniori­lor C grupa 1999, cea care participă și în Superliga județeană, a reușit ieri a cincea victorie din tot atîtea partide. Noua victimă a puștilor lui Costică Stan a fost CSM 1 Rm. Sărat, care a plecat din Crîng cu 5 goluri în traistă și fără să marcheze. În prima repriză, din multitudinea de ocazii create la poarta rîmniceană, doar una a fost fructificată, chiar în startul partidei, de către Vlad Ciurea. După pauză însă, nimic nu i-a mai putut opri pe băieții lui nea Costică! Șileanu, Gribincea, din nou Ciurea și Bărbulescu au dus scorul final la 5-0, o diferență mai apropiată de realitatea din teren.

Gloria:
Andrieș – Făsui, Dănițoiu, Gribincea, Dragomir – D. Gheorghe, Șileanu, Magearu, Bulete – Fl. Radu, Vl. Ciurea. Din lot au mai făcut parte Bărbulescu, D. Stoica, A. Grigore, Cr. Pîrvu, L. Marin, T. Stroe, Ciocan.
Antrenor: Costică Stan

Într-o altă partidă, Gloria 2, formația 2000-2001 a lui Marian Roșu s-a distrat la Săhăteni cu echipa locală, Steaua, 12-0! Miercurea viitoare, Gloria 1 are meci cu LPS 2, iar Gloria 2 cu LPS 1. Între timp, sîmbătă, în Superliga juniorilor, Gloria joacă în deplasare cu Voința Lanuri.