Sansa Buzoiana > Arhiva > Nr. 4543 > Sport Nr. 4543 de marti, 17 septembrie 2013

0338 / 401.999

După primele 3 etape din Superliga juniorilor,

Gloria, maximum de puncte!

Victorie cu Carpați Nehoiu, 1-0, în ultima rundă

Nu degeaba este socotită cea mai închegată grupă de juniori din Crîng! Gloria ’99, care evoluează în acest sezon și în Superliga județeană de juniori, în deschiderea meciurilor echipei secunde, a bifat sîmbătă cea de-a treia victorie consecutivă în campionat. După 5-1 cu Săgeata și 4-1 la Zărnești, puștii lui Costică Stan au evoluat pe sinteticul din Crîng împotriva celor de la Carpați Nehoiu. Și după cum a început partida, cu un gol marcat de Andrei Grigore încă din minutul 3, părea că va fi o nouă victorie la pas a micuților fotbaliști buzoieni. Însă, deși au avut inițiativa și au ratat o sumedenie de ocazii (Fl. Radu, Bulete, Naum, Grigore) gazdele n-au mai reușit să înscrie pînă la final și chiar au trăit cu emoții ultimele 20 de minute, după ce Alex Gribincea a părăsit terenul în urma unui al doilea "galben". S-a terminat 1-0, Gloria acumulează maximum de puncte, 9, în startul campionatului, și se pregătește de al patrulea hop, sîmbătă, în deplasare cu FC Puiești.

Gloria: Cosmin Andrieș – Alin Făsui, Mihai Dănițoiu, Sebastian Dragomir, Daniel Gheorghe, Alex Gribincea, Robert Bulete, Cosmin Șileanu, Andrei Grigore, Alex Naum, Florin Radu. Au mai jucat: Cristian Pîrvu și Eduard Ciocan. Antrenor: Costică Stan