Sansa Buzoiana > Arhiva > Nr. 4343 > Sport Nr. 4343 de luni, 19 noiembrie 2012

0338 / 401.999

H.C. 2012 - C.S.M. Călărași 28-44 (13-21)

articol de: Iulian DUMITRESCU
Încă un eșec pentru HC 2012. Venită după un succes clar la Piatra Neamț, formația masculină de handbal nu a făcut față lui CSM Călărași, o formație extrem de puternică, care la începutul campionatului avea gînduri de promovare. Buzoienii sperau să repete meciul bun și în confruntarea de pe teren propriu, dar oaspeții nu au fost de aceeași părere, instalîndu-se la conducerea partidei încă din primele secunde, iar după 10 minute conduceau deja cu 8-4. Călărășenii domină, se desprind la 17-12 în minutul 25, pentru ca la pauză să conducă cu 21-13. În mitanul secund elevii lui Georgian Băducu au încercat în zadar să reducă diferența, dar oaspeții nu le-au dat nici o șansă, impunîndu-se în cele din urmă la 16 goluri, scor  28-44, rezultat care nu lasă nici un loc de comentarii. Etapa viitoare HC va întîlni în deplasare pe HC Vaslui.