La Naționalele de atletism în sală,

Bronz pentru Frumuz la 3.000 de metri

Aceeași medalie și pentru săritorul în înălțime Emil Niță

articol de: (A.M.)

Performanțe notabile pentru atleții buzoieni la finalele Campionatului Național de sală. Organizată la București în incinta Complexului Sportiv "Lia Manoliu", competiția a reunit la start 314 participanți de la 85 de cluburi, CSM-ul fiind reprezentat de trei sportivi. La final, Cristiana Frumuz a obținut medalia de bronz în proba de 3000 de metri senioare, iar la 1500 de metri senioare, sportiva pregătită de Alexandru Medvediuc, a ocupat locul patru. Un alt atlet, Ionuț Ghiță, s-a clasat pe locul 4 la 3000 de metri tineret, respectiv locul 7 la seniori. La săritura în înălțime, Emil Niță a sărit 2,14 metri, urcînd pe treapta a treia a podiumului la tineret, respectiv locul 6 la seniori, sportivul fiind pregătit de Gabi Nicolau.