Sansa Buzoiana > Arhiva > Nr. 3385 > Sport Nr. 3385 de miercuri, 9 septembrie 2009

La 2-1 pentru adversari, în min 82

Gică Rădulescu revenit în teren la 48 de ani

Cu el în formație, P Cîlnău i-a egalat pe cei din Boldu, în ultimul minut

articol de: (I.P.)

Pînă la meciul cu Boldu, P Cîlnău nu mai trecuse demult prin momente dificile pe propriul teren. Nimic nu anunța suspansul, mai ales că formația gazdă conducea la pauză cu 1-0. Cu 2 goluri reușite în 4 minute, oaspeții au întors rezultatul cu un sfert de oră înainte de final. Atît i-a trebuit celui care este de toate la formație: investitor, delegat, antrenor, jucător. Trecut primul pe foaie, ca rezervă, Gheorghe Rădulescu s-a echipat și a intrat în teren la 48 de ani. Deși a jucat doar 8 minute, cu el în formație, gazdele au egalat la ultima fază prin căpitanul Alin Rădulescu, nepotul celui mai important om de la gruparea sportivă.

Gest reprobabil înaintea partidei

Șeful gazdelor l-a agresat pe antrenorul oaspete

Deși n-avea calitate oficială și nici nu era echipat, arbitrul meciului i-a permis lui Gh. Rădulescu să stea pe bancă
Apariția lui Gh Rădulescu într-un meci oficial la o vîrstă la care alții își plimbă nepoții, a fost umbrită de altercația pe care acesta a provocat-o înaintea disputei.  În timpul confruntului pe care i l-a cerut "centralului" Robert Stanciu, antrenorul Cosmin Bălan a fost agresat fizic și verbal de șeful gazdelor. Acesta s-a simțiti deranjat de comentariile oficialului din Boldu și doar intervenția forțelor de ordine a aplanat conflictul. Scăpat de eliminare, din neglijența arbitrului, Rădulescu a jucat pe final de meci și și-a ajutat coechipierii să egaleze.