Sansa Buzoiana > Arhiva > Nr. 3143 > Sport Nr. 3143 de miercuri, 19 noiembrie 2008

Remiză după o repriză secundă slabă

Ghinion și greșeli personale

Hidrometal Buzău – Roșiori de Vede 4-4 (4-1)

articol de: (I.P.)

După ce au cîștigat cu 5-2 în meciul tur, jucătorii buzoieni de futsal își puneau problema doar la ce scor vor învinge echipa din Roșiori de Vede, mai ales că nu le strica și ceva golaveraj.
Și pînă la pauză, situația a fost sub control: gazdele conduceau cu 4-1, chiar dacă oaspeții au marcat primii. Nici cel mai pesimist suporter local nu și-ar fi închipuit ce se va întîmpla după pauză. "Le-am cerut băieților să conservăm avantajul prin posesie prelungită și să-i surprindem pe contraatac", a fost planul tactic al antrenorului Ghe. Hăhăianu. Din păcate, cele cîteva greșeli individuale ale gazdelor le-au permis telormănenilor să se apropie pas cu pas și chiar să egaleze. Buzoienii s-au năpustit în atac și au beneficiat pe final de 2 lovituri de la 10 m, dar spre ghinionul lor, mingea a lovit de fiecare dată încheietura barelor. "Oaspeții au venit cu o echipă total schimbată față de meciul pe care l-am cîștigat la Alexandria. Evoluția lor ne-a surprins în repriza a doua. Mai avem de lucru", a fost de părere oficialul buzoian. În următoarea etapă, fotbaliștii buzoieni vor juca duminică, în deplasare la Amicii Boys Brăila.