Sansa Buzoiana > Arhiva > Nr. 3107 > Sport Nr. 3107 de miercuri, 8 octombrie 2008

Supliment saptamanal de fotbal, numarul 18

0338 / 401.999

Ambii portari au gafat

articol de: (I.P.)

"Am acordat șanse egale celor doi goal-keeperi, fiecare urmînd să apere cîte o repriză" și-a motivat Gică Hăhăianu decizia schimbării lui Oprea la pauză, într-un moment în care acesta apărase foarte bine, iar Hidrometal avea avantaj pe tabelă. Și, pînă în momentul în care Buzăul avea trei goluri avans, nimeni n-avea ce să-i reproșeze. Numai că, în șase minute, cu largul concurs al coechipierilor, care se și vedeau scăpați în învingători, Ceparu a primit 4 goluri, ultimul printre picioare. Reintrat pe post de salvator, portarul Locomotivei avea să gafeze decisiv la scorul de 7-7, cînd, la o degajare cu mîna, a scăpat balonul în proprie poartă.