numai īmpreuna cu
0338 / 401.999

Locomotiva - Gloria II 0-3 (0-1)

articol de: (F.S.)
Unii cu ocaziile, alţii cu golurile. Astfel s-ar putea caracteriza acest meci, īn care n-au īnvins cei mai buni. Scorul final e unul incorect, Locomotiva fiind echipa care a avut iniţiativa. După două ocazii mari ale gazdelor, din care o bară, Gloria a deschis scorul. Gazdele au continuat asaltul la poarta adversă, dar tabela a rămas neschimbată pīnă la pauză. Repriza secundă debutează vijelios, cu feroviarul Manea ratīnd cu nonşalanţă din 2 m. Īn minutul 51, Crăiuţ pune mīna pe minge la o centrare īn careu şi Gloria se trezeşte conducīnd nesperat cu 2-0. Gazdele continuă suita ratărilor, cu Răileanu īn prim plan. Ca tacīmul să fie complet se face 3-0 pentru oaspeţi, spre disperarea gazdelor care n-au reuşit nici măcar golul de onoare.