numai mpreuna cu
0338 / 401.999

Două medalii de argint pentru CSM Buzăula Finala CN de tineret

articol de: Cosmin CRĂCIUN
Sfrşitul de săptămnă a adus un adevărat regal atletic pe stadionul Iolanda Balaş din Bucureşti. Aici s-a desfăşurat cea de-a 19- a ediţie a Campionatelor naţionale de atletism pentru tineret la care au concurat peste 200 de sportivi. CSM Constam Metal Buzău a participat cu patru atleţi, dintre care doi au reuşit să obţină medalii de argint. Este vorba despre Andreea David care s-a clasat pe locul doi n proba de 3000m obstacole şi Duţă Roxana, ocupantă a poziţiei secunde n proba de 10.000 m, sportive pregătite de Alexandru Medvediuc. Alţi doi sportivi au fost la un pas de podium: Marcela Iancu, care a terminat pe poziţia a patra la 5000 m antrenată de Alexandru Medvediuc şi Ştefan Pătru la 10.000 m, pregătit de Angeluş Văduva. n cadrul aceleiaşi competiţii Miţan Alexandru de la CSM - LPS Buzău a obţinut medalia de bronz la 400 m. garduri. Performanţa elevului antrenorului Gabi Nicolau este una remarcabilă, ntruct Alexandru este ncă junior şi a concurat la o clasă de vrstă superioară. Smbăta şi duminica viitoare la Bucureşti atleţii buzoieni vor concura la Finala Campionatului Naţional de juniori I.