numai Ómpreuna cu
0338 / 401.999

Onixul, susţinut de o galerie numeroasă

articol de: Cosmin Craciun
Oaspeţii au fost susţinuti din tribune de aproape 100 de rÓmniceni. Ajunşi la Nehoiu cu două autobuze, aceştia s-au manifestat zgomotos, Ón≠deosebi Ón prima repriză. Scan≠dările galeriei i-au purtat pe jucătorii Onixului spre victorie, care conduceau din minutul 22 cu 3-0. La sfÓrşitul meciului fotbaliştii s-au bucurat alături de suporteri, aidoma marilor echipe. Conducerea AJF Buzău mulţumeş≠te Poliţiei şi Jandarmeriei pentru sprijinul acordat Ón organizarea fără incidente a partidei.

Scor similar Ónregistrat şi Ón partida de juniori
Tot sÓmbătă, pe stadionul Foresta, s-a disputat şi finala jude≠ţeană de juniori, care a opus echipei gazdă pe Petrolul Berca. Cu o echipă mult mai bine Ónchegată şi mai experimentată, petroliştii s-au impus cu scorul de 4-0 (1-0), deşi diferenţa pe tabelă putea fi mult mai mare. Pentru oaspeţi Constantin a reuşit un hat-trick, scorul final fiind stabilit de Costache cu o execuţie de efect din interiorul careului.. După această victorie Petrolul Berca va participa la turneul zonal care se va desfăşura la jumătatea acestei luni.