(sondaj comandat de Șansa buzoiană, Focus Fm și Focus TV)

Nimic de făcut!

Prima înfrîngere a sezonului

Metalul Buzău - CS Tunari 0-1 (0-0)

Metalul a suferit sîmbătă seară, pe terenul sintetic, prima înfrîngere a sezonului. Fotbaliștii buzoieni au cedat cu 0-1 în fața lui CS Tunari, gol marcat de Mihai Adăscăliței în minutul 64, la singura faza mai periculoasă a ilfovenilor.Marile ocazii au fost în repriza a doua și au aparținut Metalului, dar Ispir (68 - lovitură liberă), Alin Iacob (76 - șut din întoarcere, puțin peste), Rareș Oprea (81 - șut-centrare, scos de sub transversală) și Patrick Benga (82 - "cap& [...]