0338 / 401.999

TESTAREA NATIUNII în Mai 2007

Sondaj de opinie GSS 2000 - județul BUZĂU

(sondaj comandat de Șansa buzoiană, Focus Fm și Focus TV)

Festivalul-concurs Benone Sinulescu și prietenii ne-a costat 6 miliarde de lei vechi Festivalul-concurs Benone Sinulescu și prietenii ne-a costat 6 miliarde de lei vechi

De acești bani ne-am ales cu o adunare de tip "mici și bere"

Poate nu ați aflat, dar, în week-end, a avut loc în Piața Dacia Festivalul - concurs de muzică populară "Benone Sinulescu". Manifestarea a fost denumită așa după numele cunoscutului interpret care se identifică, oarecum, cu județul Buzău. Evenimentul s-a desfășurat timp de două zile, pe 27 și 28 mai, și a fost finanțat exclusiv de Primăria Municipiului Buzău, prin grija noilor diriguitori și strategi ai planurilor de viitor ale orașului, avîndu-l drept mentor pe primarul Constantin Tom [...]

Marina în formă maximă: încă două titluri de campioană națională!

Cea mai bună sportivă a Buzăului continuă să impresioneze

La 100 și 200 metri plat, la Naționalele școlare

Marina Baboi și-a mai adăugat în palmares alte două titluri naționale! Atleta de la LPS Buzău (antrenori Gabriel Nicolau și Doina Voinea), a cîștigat în week-end probele de 100 și 200 metri plat din finalele Campionatelor Naționale Școlare și, totodată și Concursul Național de primăvară al junioarelor 1!        Noua performanță a Marinei vine la o săptămînă după ce a cîștigat alte două medalii de aur, tot la 100 și 200 metri, la primul Grand Prix al sezonului în aer liber. Marina Baboi ajunge la [...]