Sondaj de opinie GSS 2000 - județul BUZĂU

(sondaj comandat de Șansa buzoiană, Focus Fm și Focus TV)

Gabriela Drăgoi s-a calificat în finală la bîrnă

Să-i ținem pumnii duminică

După locul 5 la Olimpiadă, buzoianca ar putea obține la Europene prima ei medalie la individual

Misiune pe jumătate îndeplinită pentru gimnasta buzoiană Gabriela Drăgoi. Ea a reușit să se califice pentru finala de la bîrnă a Campionatelor Europene de la Milano. Cu o notă de 14,350 Drăgoi s-a clasat între primele opt gimnaste din Europa la acest aparat. Anul trecut la Beijing, Gabriela Drăgoi s-a clasat pe locul 5 în finala de la bîrnă, astfel că există speranțe ca la europene să prindă chiar o medalie. Drăgoi a concurat și la paralele, a obținut aceeași notă, dar n-a mai reușit calificarea [...]